• Üngüt: 0344 211 01 46 / 344 211 01 47 - Hürriyet: 0344 215 53 50
  • Onikişubat/Kahramanmaraş
rajibraj91

Eğitim Koçluğu

Koçluk sistemi;

Öğretmeniyle birebir muhatap olan öğrenci kendisini bir birey olarak görür ve tanındığının farkına varır. Böylece kendisini daha çok işin içerisinde hisseder ve dersin sorumluluğunu üstlenir. Bireyin ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

* Kendine uygun hedefler seçebilmesi

* Etkin ve Yeterli çalışmayı öğrenmesi

* Zamanı doğru kullanabilme becerisi

* Güçlü yönlerini açığa çıkartması

* Kendine olan güvenini geliştirmesi

* Doğru iletişim kurması

* Okul başarısını artırma

* Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik , yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Birebir Ders

1.Öğrenci ile öğretmen arasında birebir bir bağ kurulur böylece öğrencinin konuyu anlama yüzdesi ve başarı yüzdesi buna bağlı olarak artar.

2.Daha kalıcıdır.Öğrencinin, konuya odaklanma problemini ortadan kaldırır ve daha verimli bir çalışma yapılır.

3.- Öğrencinin ihtiyacına yönelik bir program izlenir. Öğrencinin zayıf olduğu derslere ağırlık verilerek çalışma imkânı sağlar.Bu nedenle açıklar daha kolay kapatılır.

4.Özel ders güvenlidir Öğrencilerin istekleri doğrultusunda verildiği için öğrenmeye yönelik, daha rahat ve güvenli şekilde dersler yapılmaktadır.